Čekanková káva - Pražený kořen 3 x 50 g (Burdock coffee)

Nový produkt

Čekanková káva - Pražený kořen 3 x 50g (Burdock coffee)

100% lahodná chuť, 100% bez kofeinu, 100% bez LEPKU, 100% přírodní produkt, 100% zdravá káva

Více informací

417,00 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Čekanka si je zřejmě vědoma své krásy, proto si ji úzkostlivě chrání. Nesnáší utržení,   a i když ji hned dáme do vody, velmi rychle zvadne. Obdivovat ji můžeme pouze na  jejím původním stanovišti.

Nejúčinnější je čekankový kořen. Ten se však těžko vykopává, proto většinou sbírám pouze květní  úbory, někdy i celou nať, ale pouze za pěkného počasí. Bylina z nich je o něco méně  účinná než kořen, ale dokážu se jí dostatečně a pohodlně zásobit, neboť čekanka se  v lékárnách neprodává. Čerstvé mladé lístečky doporučuji konzumovat jako zdravý  salát, i když mají silně hořkou chuť.

Čekanka byla již ve starověkém Egyptě téměř magickou rostlinou, která prý dávala  krásu a úspěch. Možná to souviselo s tím, že čistí krev, játra, slezinu i ledviny. Také ve  středověku se věřilo, že má čekanka kouzelnou moc - kdo se natřel její šťávou, získal  krásu a všechno se mu dařilo. Některé z mnohých pověr o čekance se zachovaly do  současnosti. Kořen se v západní Evropě pěstuje pro konzumní účely, v období po první  světové válce se z čekanky vyráběla náhrada kávy, dobře známá i u nás.

Čekankový kořen má pozitivní účinky na lidské zdraví -  nemoci jater a žlučníku a na mírné bolesti při žlučových a ledvinových kamenech. Je  mírně močopudná a trochu projímá, zároveň vyplavuje z organismu přebytečnou žluč,   při otravách jater působí jako protijed. Zlepšuje chuť k jídlu, podporuje činnost celé trávicí  soustavy a používá se též jako doplněk při cukrovce. Doporučuje  se i lidem, kteří mají velmi citlivý žaludek nebo trpí žaludečními vředy.

S krásou čekanky se snoubí její dobrota, je úplně neškodná, lze ji užívat v obvyklém  dávkování ve směsích i samostatně a dlouhodobě.

Příprava kávy: Naberte kávovou lžičku čekankového kořene spařte horkou vodou, nechte pár minut louhovat, sceďte, popřípadě ochuťte cukrem, sirupem či medem a mlékem.

Výtečně chutná se sójovým mlékem.

Složení: 100% Pražený čekankový kořen

Výrobce:

LIFE STYLE & BICOMTERAPIE s.r.o.

Antala Staška 25

Praha 4, 140 00

IČ: 04300629

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

Čekanková káva  - Pražený kořen 3 x 50 g (Burdock coffee)

Čekanková káva - Pražený kořen 3 x 50 g (Burdock coffee)

Čekanková káva - Pražený kořen 3 x 50g (Burdock coffee)

100% lahodná chuť, 100% bez kofeinu, 100% bez LEPKU, 100% přírodní produkt, 100% zdravá káva

30 dalších produktů ve stejné kategorii: